دادن برگزاری کردستان انتخابات اخبار بین الملل

دادن: برگزاری کردستان انتخابات اخبار بین الملل

در نخستین روز کاری زمستان، دلار نوسان افزایشی یا کاهشی زیادی را تجربه نکرد و زیر محدوده ۴ هزار و ۱۹۰ تومان باقی ماند. روز شنبه، شاخص بازار ارز با افت جزئی یک تو

شروع زمستانی دلار

شروع زمستانی دلار

عبارات مهم : بازار

در نخستین روز کاری زمستان، دلار نوسان افزایشی یا کاهشی زیادی را تجربه نکرد و زیر محدوده ۴ هزار و ۱۹۰ تومان باقی ماند. روز شنبه، شاخص بازار ارز با افت جزئی یک تومانی به قیمت ۴ هزار و ۱۸۶ تومان رسید. به گفته فعالان، در دومین روز دی ماه، عرضه صرافی های بانکی در ابتدای روز اوج بود و همین عنوان موجب شده است بود که افزایشی ها جهت خرید ارز با احتیاط واکنش‌ها کنند.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ رشد محدود دلار در ابتدای زمستان ۹۶ در حالی رخ داد که در زمستان ۹۵ شروع این ارز بسیار نوسانی تر بود. دلار در نخستین روز کاری دی ماه سال ۹۵، ۴۵ تومان زیاد کردن پیدا کرده و به قیمت ۴ هزار و ۱۰ تومان رسیده بود. باید دید روند متفاوت و کم نوسان ابتدای دی ماه ۹۶ به روزهای آتی نیز سرایت خواهد کرد یا بازار بار دیگر پیش از سال نو میلادی با زیاد کردن هیجان مواجه خواهد شد. افزایشی های بازار معتقدند، ورود تقاضا پیش از شروع سال تازه میلادی می تواند قیمت را با یک موج نوسانی مواجه کند. این در حالی است که تعداد بیشتری از معامله گران اعتقاد دارند قیمت دلار با عبور از آذرماه توان زیادی جهت رشد نخواهد داشت.

علی رغم کم کردن قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی زمستان را با زیاد کردن قیمت شروع کرد. روز شنبه، سکه ۷ هزار تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و به قیمت یک میلیون و ۳۹۸ هزار تومان رسید. رشد بهای سکه تمام در شرایطی صورت گرفت که از ساعت ۲ تا ۴ بعدازظهر حراج این فلز گرانبها در بانک کارگشایی در حال انجام بود. البته سکه های تمام در این حراج با قیمت هایی نزدیک به قیمت بازار خریداری شدند و همین عنوان به معامله گران سیگنال افزایشی داد. روز جمعه اونس جهانی بالای مرز هزار و ۲۷۰ دلار به کار خود آخر داد تا نقش زیادی در جنبش ابتدای هفته فلز گرانبهای داخلی بازی کند.

شروع زمستانی دلار

روند عرضه بازارساز

به گفته فعالان، بازارساز عرضه ارز در نخستین روز زمستان را پیش از ساعت ۱۱ صبح شروع کرد. در مرحله اول، قیمت حواله درهم در کانال تلگرامی یکی از صرافی های بانکی اعلام شد و بلافاصله بعد از آن قیمت اسکناس نقدی دلار نیز در کانال یاد شده است قرار گرفت. حواله درهم در ابتدای روز زیر هزار و ۵۰ تومان قیمت گذاری شد و دلار نیز عدد ۴ هزار و ۱۷۶ تومان را در برابر خود دید. به گفته فعالان، شروع سریع عرضه بازارساز موجب شد عده ای از معامله گران عقب نشینی کنند و خرید خاصی را در بازار صورت ندهند.

در نخستین روز کاری زمستان، دلار نوسان افزایشی یا کاهشی زیادی را تجربه نکرد و زیر محدوده ۴ هزار و ۱۹۰ تومان باقی ماند. روز شنبه، شاخص بازار ارز با افت جزئی یک تو

یکی از عوامل دیگری که در روز شنبه به کم کردن حجم نوسانات کمک کرد، حجم زیاد فروش در معاملات آتی بود. به اعتقاد یکی از بازیگران ارزی، عرضه در معاملات اعتباری به اندازه ای اوج بود که موجب شد قیمت فردایی جهت چهارمین روز متوالی زیر قیمت نقدی قرار بگیرد. این اتفاق انتظارات بازار را تحت تاثیر زیادی قرار داده است و بعضی از معامله گران را وارد موقعیت احتیاطی کرده هست. عامل سومی که در کم کردن تغییرات قیمت دلار نقش داشت، افت قیمت حواله درهم بود.

روز شنبه قیمت حواله درهم با افت یک تومانی به نقطه هزار و ۱۵۱ تومان رسید. در چنین روزی که عامل افزایشی خاصی در بازار حضور نداشت، معاملات دلار با قیمت ۴ هزار و ۱۸۹ تومان شروع شد. به گفته فعالان، در ساعات انتهایی روزهای پنج شنبه و جمعه، معامله گران در خریدهای پشت خطی تلاش زیادی کردند که قیمت را اوج بیاورند. با این حال زیاد کردن عرضه ارز در برابر آنها قرار داده شد تا قیمت از سقف ابتدای روز شنبه(۴۱۸۹ تومان) پایین بیاید. تا ساعت یک بعدازظهر قیمت تا ۴ هزار و ۱۸۲ تومان پایین آمد، ولی دلار در برابر کم کردن به زیر محدوده ۴ هزار و ۱۸۰ تومان مقاومت کرد.

واژه های کلیدی: بازار | زمستان | زمستان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs